Zelený čaj

Všetci dobre vieme, že zelený čaj výborne chutí a navyše pomáha nášmu zdraviu. Málokto vie, že zelený čaj má veľmi pozitívne účinky aj na krásu človeka a starostlivosť o vlasy či pleť. Zelený čaj sa pestuje najmä v ázijských krajinách ako sú India, Srí Lanka, Čína alebo Japonsko. Zbiera sa z lístkov čajovníka, konkrétne z rastliny menom Camelia sinensis a je veľmi obľúbený najmä vďaka svojej širokej škále látok, ktoré v sebe má.

Zelený čaj obsahuje minerály ako sú železo, mangán, horčík, vápnik, zinok. Okrem minerálov môžeme v zelenom čaji nájsť taktiež kofeín, antioxidanty, triesloviny a rad rôznych vitamínov. My vám prinášame niekoľko rád, ako môže byť zelený čaj prospešný aj pre vaše telo.

Proti vráskam

Vďaka kofeínu obsiahnutom v zelenom čaji, ktorý napína pokožku, dodáva pleti mladistvý a svieži vzhľad. Je preto výborným pomocníkom proti vzniku ďalších vrások.

Opuchnuté oči

Hydratačný krém s extraktom z čaju Rooibos

Možno ste už o tejto metóde proti opuchnutým očiam počuli a ak nie, tak určite stojí za to ju vyskúšať. Vychladené čajové vrecúška je potrebné priložiť na očné viečka a nechať pôsobiť pár minút. Účinky zeleného čaju dokážu dokonale stiahnuť opuchy.

Na podráždenú pokožku

Zelený čaj je výborný taktiež na podráždenú pokožku. Najmä u mužov po holení. Na podráždenú pokožku je najlepšie naliať a rozotrieť vychladnutý, ale ešte nie úplne studený zelený čaj, počkať kým sa čaj vstrebe do pokožky a nechať pôsobiť.

Na poškodené vlasy

Ak patríte medzi ľudí, ktorých trápia poškodené, suché a lámajúce sa vlasy, tak zelený čaj je dobrým riešením. Vďaka antioxidantom a kofeínu, ktorý zelený čaj obsahuje, pomôžu vašim vlasom navrátiť správny lesk a sviežosť. Vychladnutý zelený čaj stačí na konci umývania vlasov naliať na vlasy, zabaliť do uteráka a nechať pôsobiť.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop