Antioxidanty a ich účinky

Antioxidanty sú v poslednej dobe čoraz viac skloňovaným slovom. Nie všetci však vedia, čo antioxidanty sú a aký majú účinok nielen na zdravie, ale aj krásu človeka. Predstavujú látky, ktoré zabraňujú oxidácii v našom tele, pomáhajú chrániť naše bunky pred voľnými radikálmi a tým spomaľujú starnutie celého organizmu. Antioxidanty poznáme prírodné, umelé alebo syntetické. My vám prinášame prehľad tých najznámejších a najúčinnejších antioxidantov, kde vám ukážeme ich blahodarné účinky na zdravie a krásu človeka.

Vitamín A

Vitamín A mnohí ľudia nazývajú aj vitamínom krásy a to nie len tak. Tento vitamín totiž regeneruje pokožku, pomáha odstraňovať vrásky a taktiež spomaľuje proces starnutia. Známy je taktiež vďaka svojim silným protizápalovým účinkom. Tento vitamín je obsiahnutý najmä v zelenine a mliečnych výrobkoch.

Vitamín C

Vitamín C má veľmi silné účinky najmä proti vráskam a pigmentovým škvrnám. Tento vitamín sa nachádza v rôznych citrusoch, šípkach alebo v listovej zelenine.

Vitamín E

Vitamín E má veľmi blahodarné účinky najmä na zdravie človeka. Okrem iného napomáha hojeniu jaziev. Taktiež spomaľuje starnutie pokožky, zjemňuje vrásky a najmä v letných mesiacoch chráni pokožku pred slnečným žiarením. Podobne ako vitamín C, tak aj vitamín E sa nachádza hlavne v listovej zelenine, ale tie v rybách alebo vajíčkach.

Koenzým Q10

Olej na tvár s koenzýmom Q10

Koenzým Q10 je známy vďaka svojim omladzujúcim účinkom. Spomaľuje starnutie pokožky, redukuje vrásky a zanecháva pleť dokonale pružnú. Zvykne sa spájať najmä s vitamínom E, s ktorým je vhodné tento antioxidant kombinovať.

Zelený čaj

Zelený čaj je zrejme najznámejší, ale možno aj najobľúbenejší antioxidant, ktorý sa využíva mnohými generáciami. Spomaľuje starnutie pokožky, čím jej dodáva mladistvý vzhľad. Taktiež chráni pokožku pred slnečným žiarením. Zelený čaj sa odporúča piť aspoň dva razy za deň.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop