Ako na suché vlasy

Kým niektorých trápia mastné vlasy, ktoré si musia umývať každý deň, tak iní majú problém so suchými a poškodenými vlasmi. Obidva problémy majú mnoho príčin a my vám ukážeme, čo spôsobuje suché a poškodené vlasy a ako im dodať opäť potrebný lesk.

Niektorí si myslia, že za suché a poškodené vlasy môže letné obdobie a slnečné lúče. Je síce pravda, že slnko môže vlasy vysušovať, ale aj v zime má s týmto problémom mnoho ľudí starosti. V týchto prípadoch už ide o genetiku a tú má každý individuálnu. Za suché vlasy môže nedostatok mazu, ktoré produkujú mazové žľazy a tým sú vlasy suché a majú väčší potenciál lámať sa. Na suché vlasy existuje len jedno riešenie, a to je zvýšenie starostlivosti o ne. My vám prinášame niekoľko rád, ako tak urobiť.

Ochrana vlasov

Pokiaľ je to možné, tak sa vyhýbajte fénom, žehličkám na vlasy, kulmám. Práve tieto prostriedky spôsobujú suché a poškodené vlasy. V lete je taktiež potrebné chrániť vlasy pred slnečným žiarením a nevystavovať ich priamemu slnku. Dobre im padne klobúk alebo šiltovka.Vlasová keratínová kúra šampón a kondicionér

Správne umývanie vlasov

Správne umývanie vlasov má veľmi veľký podiel na tom, ako budú vaše vlasy vyzerať. Nie je vhodné vlasy umývať príliš často, lebo by ste zmývali aj vyprodukovaný maz. Preto je vhodné umývať vlasy až vtedy, keď je to nutné a nepreháňať to s čistotou.

Na zdravý vzhľad vlasov má vplyv aj teplota vody, ktorou vlasy umývate. Určite sa vyhnite horúcej vode a vlasy umývajte vlažnou vodou. Horúca voda totižto vysušuje nielen vlasy, ale i pokožku hlavy.

Správne prípravky

Po umývaní vlasov majú na stav vašich vlasov aj prípravky, ktoré pri umývaní používate. Na vlasy sú vhodné produkty, ktoré dokážu vlasy očistiť, ochrániť a zároveň im dodať potrebné živiny. Určite sa vyhnite prípravkom s alkoholom, ktoré vlasy ešte viac vysušujú.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop