Výhody a nevýhody suchého šampónu

Suché šampóny sa čoraz viac dostávajú do povedomia ľudí a sú čoraz viac obľúbenejšie. Je to pochopiteľné. Umývanie vlasov predsa každému zaberú nejaký čas, kým sa vlasy umyjú, vysušia a na záver upravia do výsledného účesu. Tak ako aj ostatné produkty, tak aj suché šampóny majú svoje výhody a nevýhody, ktoré vám priblížime.

Výhody používania suchého šampónu

Šetrenie času

Mnoho ľudí zvykne hovoriť, že čas sú peniaze. A ak chcete ušetriť čas aj pri starostlivosti o svoje vlasy, tak suchý šampón je tým ideálnym prostriedkom. Nie každý má čas a trpezlivosť umývať si svoje vlasy pravidelne každý deň a tak suchý šampón dokáže ušetriť nemalé množstvo času.

Poddajnosť účesu

Po použití suchého šampónu sú vlasy poddajné a môžete ich upraviť do rôznych účesov. A ak by vaše vlasy náhodou aj zmokli, tak pomocou suchého šampónu ich vrátite naspäť do pôvodnej podoby.

Pomocník na cesty

Či už sa chystáte na festival, chatu, alebo stanovať, tak so suchým šampónom sa nemusíte viac strachovať o svoje vlasy. Nepotrebujete žiadnu vodu. Jednoducho si dokážete ošetriť vaše vlasy suchým šampónom na hocijakom mieste a zaberie vám to minimum času.

Nevýhody používania suchého šampónu

Vlasová keratínová kúra šampón a kondicionér

Obmedzené používanie

Suché šampóny nie sú určené ako náhrada za normálne šampóny a preto by ste nemali zanedbávať pravidelné umývanie vlasov vodou. Pri pravidelnom a častom používaní suchého šampónu môžete svoje vlasy poškodiť, čo určite nechcete.

Vysušovanie pokožky

Mnoho odborníkov a kaderníkov varuje pred používaním suchého šampónu, hlavne z dôvodu vysušovania pokožky hlavy. Preto treba dávať pozor, aby suchý šampón bol čo najmenej v kontakte s pokožkou hlavy a vy tak môžete zabrániť vysušeniu pokožky a tvorbe lupín.

Nepríjemná vôňa

Ak máte radi pocit, keď si umyjete vlasy a oni nádherne voňajú po šampóne, tak so suchým šampónom sa s týmto pocitom môžete okamžite rozlúčiť. Suchý šampón nevonia a cítiť z neho samú chémiu.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop