Celulitída, postrach náš každodenný...

V súvislosti s príchodom jari, sa každá žena začína pozerať na svoju postavu a jej nedokonalosti kritickejším okom. V neposlednom rade, s nastávajúcou sezónou plaviek, krátkych sukničiek a šiat, vyvoláva u mnohých žien hrôzu to, keď pri pohľade do zrkadla zbadajú, že ich zadok a stehná sú „ozdobené“ nepeknou pomarančovou kožou. Čo je jej príčinou a ako s ňou úspešne bojovať Vám poradíme v nasledujúcich riadkoch.

Ako už všetky určite viete, celulitída je problémom, ktorý trápi väčšinou len ženské pohlavie. Príčinou sú najmä ženské pohlavné hormóny, ktoré vplývajú na podkožné cievy, následne dochádza k nedostatočnému okysličovaniu tukových buniek, čoho výsledkom na vonkajšej strane kože je hrudkovitý povrch. Výskyt celulitídy u žien nie je vecou hmotnosti. Nielen ženy s vyššou hmotnosťou, ale aj ženy, ktoré majú postavu „modelky“ môžu pod oblečením skrývať celulitídu. Vplyv na to majú hormóny, sedavé zamestnanie, zvýšený príjem najmä rafinovaného cukru, bielej múky či nedostatok pohybu na čerstvom vzduchu.

V boji s celulitídou je významné najmä eliminovanie alebo úplné odstránenie faktorov, ktoré ju spôsobujú, samozrejme za predpokladu, že faktor je možné odstrániť (s genetikou toho asi veľa nenarobíme). Úspech nám prinesie taktiež pravidelné cvičenie v kombinácii s kozmetickými prípravkami, ktoré napomáhajú prekrveniu pokožky a tým urýchľujú proces jej vyhladzovania. Účinnými sú najmä kozmetické prípravky obsahujúce hadí jed, ktoré sú účinné pri všetkých nedokonalostiach pleti. Okrem toho, že je skvelým bojovníkom proti vráskam, svojim spevňujúcim a omladzujúcim účinkom vám pomôže v kombinácii s cvičením a správnou stravou odstrániť hrudkovitú pokožku rýchlo a nadlho. A plavky už pre Vás nebudú nikdy problémom.

V ponuke značky Cougar nájdete gély a krémy proti celulitíde, ktoré vám pomôžu zbaviť sa tejto pomarančovej kože čo najskôr. Prvé výsledky si všimnete už po 2-3 týždňoch používania a naďalej sa to bude už len zlepšovať.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop