Šípkový olej v kozmetike

Účinky šípkového oleja na zdravie a krásu človeka poznali naši predkovia dávno pred nami. I keď sa šípkový olej používa v rôznych kozmetických prípravkoch a procedúrach, nič nenahradí čistý olej, ktorý je lisovaný za studena. Má nádhernú farbu a je bez typickej arómy. Mnohí sa obávajú používania rastlinných olejov na svojom tele ale vôbec sa nemusíte báť skúsiť čistý panenský šípkový olej. Nechajte sa presvedčiť o jeho účinkoch. Prinášame vám výber tých najlepších využití šípkového oleja.

Náhrada za krém

Šípkový olej môže pomôcť ako adekvátna náhrada za rôzne krémy. Na rozdiel od krémov, nezanecháva na pleti mastnotu a môžete ho používať každý deň. Stačí si ho jednoducho naniesť na tvár a nechať pár minút pôsobiť. Olej sa automaticky vstrebe do pokožky. Jeho účinky sú výborné v boji proti vráskam. Na vašu pokožku bude pôsobiť omladzujúco. Ak ešte žiadne vrásky nemáte, tak nezaháľajte a aj vy siahnite po šípkovom oleji. Môžete ho použiť ako prevenciu proti vráskam a vyhnúť sa tak neskôr zbytočným problémom s pleťou.

Ako krém po opaľovaní

Šípkový olej je veľmi dobré použiť aj ako krém po opaľovaní, ale taktiež i na popáleniny. Upokojuje popálenú pokožku a pomáha jej vrátiť sa do normálneho stavu. Olej stačí natrieť na postihnuté miesta a počkať, kým vsiakne do pokožky. Výsledok sa dostaví.

Proti pigmentovým škvrnám

Šípkový olej taktiež výborne pomáha pri boji s pigmentovými škvrnami. Ak si neviete so škvrnami na vašej pokožke poradiť, určite siahnite po šípkovom oleji, ktorý pomôže.

Na pery

Určite oceníte jeho blahodarné účinky aj na vašich perách. Môžete ho použiť ako náhradu za balzam a šípkový olej ochráni vaše pery pred popraskaním hlavne v zimnom období.

Na suchú pokožku

Ak si neviete poradiť so suchou pokožkou, tak skúste práve šípkový olej. Jednoducho ho naneste na vysušené miesta a nechajte pôsobiť.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop