Marhuľový olej

Marhule sú obľúbeným ovocím, ktoré sa nám spája najmä s letom. Nepatrí medzi tropické ovocie, a tak si ich môžeme pestovať aj na našich záhradách. Marhule zavárame, robíme z nich ovocné koláče, ale málokto vie, že marhule majú veľmi veľký význam nielen v potravinárskom priemysle, ale aj vo svete kozmetiky.

Nie tak marhule, ako marhuľový olej, ktorý pochádza z tohto ovocia. Veľmi pozitívne účinky marhuľového oleja sú známe už od staroveku. Olej sa získava z jadier, ktoré sa ukrývajú uprostred kôstky. Následne sa jadrá lisujú za studena a tak vzniká veľmi cenný marhuľový olej, ktorého účinky na krásu človeka si ideme prebrať.

Marhuľový olej v sebe ukrýva množstvo látok, ktoré majú blahodarné účinky nielen na krásu, ale i celkové zdravie človeka. Ide o vitamíny A, B, C, minerály, ako sú železo, draslík, vápnik fosfor, ale tiež antioxidant lykopén, ktorý je veľmi účinný.

Na pokožku

Marhuľový olej je pre vašu pokožku takmer dokonalým liekom. Jeho najväčšou výhodou je to, že je vhodný na každý druh pleti a preto ho môžu používať aj ľudia, ktorí majú citlivú a podráždenú pokožku. Veľmi ľahko sa vstrebáva do pokožky, ktorú následne hydratuje. Olej je veľmi účinný aj pri boji s vráskami. Zjemňuje vrásky a vašej pokožke dodá stratenú pružnosť. Marhuľový olej je veľmi cenený aj vďaka svojim protizápalovým účinkom a efektívne pomáha proti akné.

Na vlasy

Podobne, ako blahodarne pôsobí na pokožku hlavy, tak aj na vlasy má marhuľový olej veľmi dobré účinky. Pomáha ich udržať jemné a hladké. Taktiež podporuje rast vlasov a zabraňuje vypadávaniu vlasov.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop