Ako chrániť a starať sa o svoju pleť v zime

Určite mi každý dá za pravdu, že zima je ročné obdobie, ktoré dáva telu zabrať zrejme najviac. Najviac trpí naša pleť, pretože práve naša koža nás chráni pred vonkajšími vplyvmi. My vám ukážeme, ako sa v zime starať a chrániť svoju pokožku.

Hydratácia

Kaviárový krém proti vráskam

V zime je potrebné neustále udržiavať našu pokožku hydratovanú. Vzduch, ktorý je v tomto ročnom období studený a suchý vysušuje našu pokožku a na jej povrchu sa tvoria šupinky. Rovnako sa mení aj štruktúra pokožky. Preto je potrebné v zime používať inú kozmetiku ako v lete, keď si koža vystačí aj sama a premastí sa. V zime používajte hlavne hĺbkovo vyživujúce krémy. Existujú aj krémy špeciálne na zimné obdobie, ktoré sa dokonale postarajú o vašu pleť, preto by ste v zime mali siahnuť najmä po nich.

Ak sa rozhodnete hydratovať svoju pokožku, tak určite vylúčte všetky prípravky, ktoré obsahujú alkohol. Ten totiž pleť vysušuje a žiadaný efekt by ste pomocou týchto prípravkov nedosiahli. Práve naopak.

Taktiež je potrebné si pravidelne umývať tvár vodou, ale vyhnite sa horúcej vode. Tá taktiež vysušuje pleť a to my nechceme.

Čiapka a rukavice

Vašu pozornosť by ste mali sústrediť nielen na tvár, ale aj ruky a vaše vlasy. Chráňte ich pred vplyvmi vonkajšieho prostredia tak, že si dáte rukavice na ruky a vlasy najlepšie ochránite čiapkou. Možno si poviete, že pod čiapkou sa vám len zbytočne pokazí účes, ale verte tomu, že vaše vlasy zostanú zdravé a nezničia sa. Okrem toho urobíte niečo pre svoje zdravie a je menšia pravdepodobnosť, že ochoriete.

Slnečné žiarenie

Zrejme si kladiete otázku, akým spôsobom mi môže uškodiť slnečné žiarenie v zimnom období. To, že sa neváľate na pláži neznamená, že slnko nepáli rovnako intenzívne. V horách vždy používajte minimálne ochranný faktor 30. Na citlivé časti tváre, ako sú ušné laloky, nos, pery alebo cestička vo vlasoch, sa nebojte siahnuť aj po prípravkoch s vyšším faktorom. Preto je dobré používať krémy s ochranným UV faktorom.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop