Kozmetika proti vráskam

Včelí jed, slimačí sliz, hadie sérum - bojovníci proti nedokonalostiam pleti

Na prvý pohľad nepríjemné produkty zo živočíšnej ríše, veď kto si už len želá byť bodnutý včelou, či uštipnutý hadom. Slimák taktiež nepatrí medzi veľmi obľúbené zvieratá. Aj napriek tomu práve tieto živočíchy dokážu vyprodukovať ingrediencie, ktorých neuveriteľne blahodarné účinky spoznali už aj celebrity ako Kate Middleton, Angelina Jolie, Victoria Beckham a mnohé ďalšie.

Včelí jed

Včelí jed je sekrét, ktorý produkuje jedová žľaza včely medonosnej. Obsahuje množstvo látok, ktoré okrem skvelého účinku proti vráskam, pôsobia aj napríklad proti reumatizmu. Medzi tieto látky patria: bielkoviny (melitín a apamín), enzýmy, aminokyseliny, bioamíny, fosfolipidy, cukry, prchavé látky. Pozitívne pôsobí pri liečbe roztrúsenej sklerózy, má silný protizápalový účinok, používa sa pri liečbe epilepsie a migrény. Včelí jed je v oblasti pleťovej kozmetiky považovaný za prírodný botox, pretože tento toxín výrazne pôsobí na prekrvenie pleti a obnovenie buniek, má taktiež regeneračné účinky čím pôsobí na pleť omladzujúco a zabezpečuje vyplnenie vrások. Krémom s obsahom včelieho jedu bojuje proti vráskam aj britská vojvodkyňa Kate.

Slimačí sliz

Jeho hlavné využitie je v oblasti medicíny a dermatológie. Produkt sa získava z dvoch druhov slimákov a to Helix aspersa maxima a Helix aspersa muller. Sliz získaný z týchto dvoch druhov slimákov nemožno v žiadnom prípade zmiešavať. V oblasti prírodnej kozmetiky sa používa najmä sliz zo slimáka Helix aspersa muller, ktorý odstraňuje takmer všetky nepríjemné nedokonalosti pleti, s ktorými ženy ale aj muži bojujú odpradávna a to konkrétne: jazvy, pigmentové škvrny, akné, vrásky a dokonca aj strie. Týmto zázrakom skrášľuje svoju pleť aj slávna Katie Holmes. Krémy a séra so slimačím slizom účinne pôsobia proti akné a liečia jazvičky po akné.

Hadí jed

Jed do krémov sa získava zo zubov Zmije chrámovej vyskytujúcej sa v Thajsku alebo Štrkáča brazílskeho. Krémy a séra s obsahom hadieho jedu sú výbornými bojovníkmi najmä proti mimickým vráskam (čelo, oči, okolie úst). V Hollywoode sa tento produkt stal obľúbeným u modelky Kate Moss, herečky Gwyneth Paltrow a proti vráskam ním bojuje aj Victoria Beckham.

Kaviár

Jedná sa o ikry jesetera sibírskeho, ktoré sú znamením luxusu nie len v kulinárskom priemysle ale rovnako aj v oblasti pleťovej kozmetiky. Ikry sú vajíčka rýb, z ktorých sa časom má vyvinúť nový život – nový jedinec a aj to je dôvodom prečo kaviár obsahuje obrovské množstvo vitamínov, minerálov, aminokyselín a proteínov, ktoré pôsobia ako „vitamínová“ bomba na pleť bez energie, poznačenú únavou a vráskami. Proteíny obsiahnuté v ikrách prispievajú k dokonalej hydratácii pleti, starajú sa o správny vývoj kožných buniek. Aminokyseliny zabezpečujú minimálnu stratu vody z pleti čím sa starajú o jej svieži vzhľad a pružnosť. Kozmetiku s obsahom kaviáru používa hollywoodska herečka Angelina Jolie.

Dračia krv

Na prvý pohľad záhadný názov. Samozrejme, nejedná sa o krv draka, no tento názov si produkt zaslúžil práve pre jeho silné účinky. Pod pojmom dračia krv sa skrýva živica tmavočervenej farby, ktorá sa získava zo stromov v dažďových pralesov strednej a južnej Ameriky. Táto živica je zdrojom látok, ktoré majú silné vyhladzujúce a antioxidačné účinky, 50-krát silnejšie ako vitamín E. Ďalej sa vyznačujú silnými antibakteriálnymi, protirakovinovými, antivírusovými a antialergickými schopnosťami. Nie nadarmo sú stromy, z ktorých sa táto živica získava, považované u peruánskych indiánov sa posvätné.

Dračej krvi sa vo svojej kozmetike nevie vzdať speváčka Lady Gaga.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop