Aloe Vera v kozmetike

Účinky Aloe Vera

Liečivé a skrášľujúce účinky rastliny Aloe Vera sú známe už od nepamäti. Táto rastlina sa pestuje najmä v Afrike, kde nepotrebuje k prežitiu veľké množstvo zrážok. Aj preto, že sa rastlina pestuje v Afrike, si jej blahodarné účinky všimla napríklad aj kráľovná Kleopatra.

Aloe Vera sa používa nielen v potravinárstve, ale aj vo svete kozmetiky. Je to zázrak prírody, keďže obsahuje veľké množstvo minerálov, živín, aminokyselín, či vitamínov a ďalších niekoľko látok, ktoré majú pozitívny účinok na ľudský organizmus.

Je to univerzálna rastlina, ktorá dokáže vyliečiť takmer všetko. Používa sa na vnútorné aj na vonkajšie použitie a obľúbenou sa stáva u čoraz viac ľudí. Prečítajte si niekoľko tipov z pohľadu kozmetiky, ako môžete použiť rastlinu Aloe Vera a tak vyliečiť a skrášliť svoje telo.

V boji proti akné

Vďaka svojim vysoko antibakteriálnym účinkom je Aloe Vera tou správnou voľbou v boji proti akné. Dokáže vyliečiť zápaly ale najlepšie je používať ju už ako prevenciu proti akné a vyhnúť sa tak mnohým nepríjemným komplikáciám.

Ochorenia kože

Aloe Vera má silné antialergické vlastnosti vďaka ktorým sa využíva najmä na rôzne ochorenia kože, ako sú napríklad ekzémy, pľuzgiere, ale tiež svrbenie kože alebo uštipnutie hmyzom.

Zázrak pre vlasy

Aloe Vera má toľko pozitívnych účinkov na vlasy, že pri jej pravidelnom používaní budú vaše vlasy takmer dokonalé. Aloe Vera totiž rýchlo regeneruje poškodené vlasy a navracia im lesk a jemnosť. Taktiež ochraňuje vonkajšiu pokožku hlavy a odstraňuje z nej nečistoty. Okrem toho pomáha proti vypadávaniu vlasov, keďže obsahuje enzýmy, ktoré podporujú rast vlasov. A aby toho nebolo málo, tak aloe vera taktiež stimuluje tvorbu mazu vo vlasoch.

Aloe Vera na jemnú pleť

Látky obsiahnuté v aloe vera zvyšujú pevnosť pokožky a taktiež napomáhajú odstráneniu odumretých buniek. Gély aloe vera sa používajú najmä na suchú pokožku, ktorá je následne jemná a hydratovaná.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop