Ako na suchú pleť

Nikto nemá rád ani suchú, ani mastnú pokožku. Pri mastnej pokožke sa nemusíte trápiť svrbením a šúpaním pleti ale na druhej strane vám môžu robiť starosti upchaté póry alebo lesknúca sa tvár. Každý človek by chcel mať normálnu pleť. Ani nie mastnú, ani suchú a my vám preto prinášame niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu poradiť si s vašou pleťou.

Radšej bez chemikálií

Aj vy obľubujete chemické prípravky so silikónom a ostatnými látkami? Určite sa vám zdá, že vaša pleť vyzerá sviežo a zdravšie ako hocikedy predtým, no nenechajte sa oklamať. Práve chemické prípravky spôsobujú to, že vaša pleť môže byť ešte viac vysušená ako pred použitím. Vhodnou náhradou za tieto prípravky sú oleje. Taktiež si vyberajte prípravky, ktoré sú šetrné k vašej pleti. Niektoré prípravky s vyšším obsahom alkoholu môžu pokožku vysušovať namiesto toho, aby jej dodali sviežosť.

Horúca voda vysušuje

Tento fakt si všimlo už viac ľudí a aj keď sa horúca sprcha, či kúpeľ môžu zdať príjemné, verte tomu, že vysušuje vašu pokožku. Preto je najlepšie sa sprchovať vlažnou vodou a ak si predsa chcete dopriať horúcu vodu, tak by ste nemali zabúdať na hydratáciu pleti.

Akné na suchej pokožke

Nie je to častý jav, keďže akné sa tvorí obyčajne na mastnej pleti, ale môže sa objaviť aj na vysušenej pokožke. Najlepším prostriedkom je nimbový olej, ktorý pokožku nevysušuje, ale pomáha jej zbaviť sa akné.

Vyhnite sa cigaretovému dymu

Nielen samotné fajčenie ale aj pohybovanie sa vo fajčiarskych priestoroch môže negatívne vplývať na vašu pleť, ale aj na celkové zdravie. Možno sa to nezdá ale cigaretový dym má veľký vplyv na vysušovanie pokožky a tiež napomáha tvorbe vrások.

Dodržujte pitný režim

Snažte sa denne vypiť minimálne 2 litre vody a tak dodržovať pitný režim. Nielen že prospejete svojmu telu, ale pomáha to i vašej pleti. Pleť potrebuje byť hydratovaná aj zvnútra. Najvhodnejšie je čistá voda alebo minerálky. Káva a sladené farebné nápoje sa v tomto ohľade nepočítajú.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop