Ako na mastné vlasy

Určite poznáte ten pocit, keď sú vaše vlasy mastné a dokáže vás to rozhádzať po celý zvyšok dňa. Nie je to nič príjemné a dnes už existuje mnoho šampónov na mastné vlasy, ktoré pomáhajú redukovať tvorbu mazu a dodávajú vlasom potrebnú sviežosť. My vám prinášame aj niekoľko domácich rád, ktoré sú účinné a stojí za to vyskúšať ich. Už sa nebudete musieť viac trápiť o to, ako vaše vlasy vyzerajú a či ich netreba znovu umyť.

Správne umývanie vlasov

Už len samotným sprchovaním môžete predísť zbytočnému mazu vo vlasoch. Horúca voda je síce príjemná, no pokožku príliš vysušuje čo má za následok zvýšenie mazotvorby. Preto je najvhodnejšie sa sprchovať studenou až vlažnou vodou. Samozrejmosťou je aj používanie vhodného vlasového šampónu.

Stop tužidlám a gélom na vlasy

Niektorí z vás si každodenný rituál pred zrkadlom bez týchto pomôcok nevedia ani predstaviť, ale práve tieto prostriedky môžu byť príčinou mastnoty vo vašich vlasoch. Gély, laky, či tužidlá zvyšujú mastnotu vašich vlasov.

Použite žĺtok

Niektorým sa to zdá možno nepríjemné, ale žĺtok je už stáročia považovaný za výbornú prírodnú zbraň proti mastným vlasom. Žĺtok stačí jednoducho rozotrieť po vlhkých vlasoch a nechať pôsobiť niekoľko minút. Následne stačí hlavu opláchnuť. Výsledok sa zaručene dostaví.

Citrónová šťava na vlasy

Citrónová šťava má schopnosť redukovať tvorbu mazu vo vlasoch. Stačí ju jednoducho zmiešať s vodou a po umytí vlasov naniesť na hlavu, nechať účinkovať niekoľko minút a následne dôkladne opláchnuť. Namiesto citrónovej šťavy sa môže použiť aj ocot, ktorý má také isté účinky ako šťava z citróna.

Nesiahajte zbytočne na vlasy

Divíte sa, že v jednom kuse máte mastné vlasy a zväčša je to práve na prednej strane? Spôsobovať to môže i to, že sa často prehrabujete rukami vo vlasoch a chytáte ich. Ruky sú prirodzene mastné a stále nimi niečo robíme. Preto je najlepšie sa rukami vlasov nechytať a používať hrebeň.

Prášok do pečiva

Ak sa vám zo zdá aj ako šialený nápad, tak funguje. Skúste si niekedy do vlasov nasypať prášok do pečiva, ktorý zachytáva mastnotu. Nezabudnite vlasy dôkladne vyčesať.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop