Káva v kozmetike

Denný krém s kofeínom

Nepochybne každý pozná kávu a existuje množstvo kávičkárov, ktorý si nevedia predstaviť jediný deň bez toho, aby si aspoň raz za deň nedopriali kávu. Niektorí ju pijú kvôli vysokému obsahu kofeínu, ktorí ich udržiava dlho pri vedomí, no a druhí zase zo zvyku ako ranný rituál. Káva je nielen skvelým životabudičom, ktorý vás nakopne do nového dňa, ale aj kozmetickou ingredienciou. Práve kofeín v káve spôsobuje to, že kozmetika s obsahom kávy môže mať veľmi pozitívne účinky na zdravie človeka a po jej vyskúšaní si ju zamilujete určite aj vy. My vám dnes prinášame niekoľko účinkov prípravkov s obsahom kávy.

Produkty s obsahom kávy si však treba starostlivo vyberať a nepodceňovať ich zloženie. Niektoré z nich majú len kávovú arómu, ktorá na krásu nemá nijaký účinok.

Hydratácia pokožky

Látky, najmä proteíny, ktoré obsahujú kávové kozmetické prípravky, zastavujú stratu vlhkosti a takmer dokonale hydratujú pleť.

Proti vráskam

Ak aj vás trápi problém menom vrásky, tak riešenie môže byť práve v prípravkoch s obsahom kávy. Antioxidačné výťažky z kávy pomáhať naprávať poškodené bunky a taktiež vo veľkej zmierňujú viditeľnosť nielen vrások, ale napríklad aj pigmentových škvŕn.

Proti celulitíde

Pomocou prípravkov s obsahom kávy si taktiež môžete zlepšiť boj proti celulitíde. Kofeín, ktorý káva obsahuje, dokáže zmierniť príznaky celulitídy, avšak len dočasne. Ak chcete tento efekt udržať trvalo, tak je potrebné používať takéto prípravky pravidelne, no najmä cvičiť.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop