Čajovníkový olej

Čajovníkový olej pochádza z Austrálie, kde sa stal veľmi obľúbeným už dávno pred našim letopočtom ale nezaháľame za Austráliou a tento olej je už dobre známy aj u nás. Ako olivový olej, tak aj čajovníkový olej sa získava lisovaním za studena, čím nestráca svoje živiny a tak výsledný produkt má veľmi silné účinky. My vám ukážeme niekoľko rád a tipov ako najlepšie využiť čajovníkový olej.

Dokonalá pleť

Ak aj vy patríte medzi tých, ktorí túžia po nádhernej dokonalej pleti, rozhodne skúste čajovníkový olej s ktorým sa výsledok určite dostaví. Vďaka svojim látkam vyživuje pokožku a je vhodný ako na suchú, tak aj na mastnú pokožku. Olej je silný a preto to nepreháňame s množstvom, ktoré si natrieme na telo.

Na plesne

Ak poznáte silu čajovníkového oleja, tak určite viete, že je výborným bojovníkom v boji proti plesniam. Nie je na škodu mať ho vždy poruke, najmä v letnom období, kedy sa pleseň najčastejšie rozširuje. Tento olej dokáže taktiež liečiť ekzémy.

Proti akné

Prípravkov proti akné už určite poznáte veľa a teraz k nim pribudne aj čajovníkový olej. Tento olej má silné antiseptické a antibakteriálne účinky. Vysušuje vyrážky a pomáha regenerovať pokožku po akné.

Napomáha hojeniu

Čajovníkový olej ošetruje a lieči miesta uštipnuté hmyzom, popáleniny alebo ťažko sa hojace rany. Sťahuje zápaly a tak upokojuje pokožku. Aj napriek tomu, aké úžasné zázraky dokáže čajovníkový olej robiť, môže mať aj vedľajšie účinky. Je to silný olej a môže vyvolávať alergickú reakciu, preto je na začiatok dobré naniesť veľmi malé množstvo, počkať a pozorovať ako sa bude pokožka správať. Taktiež sa neodporúča používať samotný čistý neriedený čajovníkový olej, ale nájdete ho v rôznych géloch či krémoch v každej lekárni.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop