Jojobový olej

Každý určite nepochybne pozná olivový, či kokosový olej a ich účinky. No nie každý vie, že v niektorých prípadoch je účinnejší jojobový olej. Čoraz viac sa stáva obľúbeným artiklom a stále si nachádza viac a viac priaznivcov. Viacerí z vás si kladú otázky, odkiaľ môže tento olej pochádzať a na čo je vlastne dobrý? My vám prinášame odpovede a opis skvelých účinkov tohto zázraku.

Jojobový olej pochádza z plodov Simmondsia chinesis. Rastlinu nájdete taktiež pod názvami Simondsia čínska alebo Jojoba kalifornská. Jojobový olej je bez zápachu a je prezývaný taktiež tekuté zlato, vďaka svojmu sfarbeniu a úžasným účinkom vo svete kozmetiky. Ako môžete tento olej využiť?

Na vlasy

Ak máte vysušené vlasy bez objemu alebo polámané končeky vlasov, tak určite skúste jojobový olej. Po umytí vlasov bežným šampónom stačí rozotrieť vo vlasoch pár kvapiek oleja, nechať pár minút pôsobiť a následne opláchnuť vodou. Vaše vlasy budú zdravšie a jojobový olej im dodá stratený lesk, objem a jemnosť.

Proti vráskam

Ak vás trápia vrásky a neviete si s týmto problémom poradiť, tak môžete vyskúšať práve jojobový olej. Jeho veľmi pozitívny účinok proti vráskam je zapríčinený vďaka vysokému obsahu vitamínu E, ktorý napína pokožku a zabraňuje tak tvorbe ďalších vrások.

Na všetky druhy pleti

Jojobový olej môžete používať na všetky druhy pleti. Je jedno či máte vysušenú, normálnu alebo mastnú. Jojobový olej nevysušuje a ani nezanecháva pleť mastnú a preto je vhodný i pre vás. Na pokožku pôsobí hojivo, regeneruje ju a zanecháva hydratovanú.

Na pery

Jojobový olej je dokonca možné použiť aj ako náhradu za balzam na pery. Jednoducho ho rozotrite na pery a nechajte pôsobiť. Vhodný je najmä na vysušené a popraskané pery, predovšetkým v zimných mesiacoch.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop