Ako odstrániť vačky pod očami

Je všeobecne známe že takmer najcitlivejšia pokožka je práve pod očami. Je veľmi tenká a na jej vzhľad vplýva množstvo faktorov, ktoré ju ovplyvňujú. Stres, únava alebo jednoducho vek sú príčiny, ktoré vplývajú na to, ako bude vaša pokožka pod očami vyzerať.

Určite nikto z vás nemá rád ten pocit, keď sa ráno zobudí a má opuchnuté vačky pod očami, ktoré je poriadne vidno. Aj napriek tomu, že sa snažíte celý deň to zamaskovať, ste neúspešní. V dnešnom svete so stúpajúcim stresom a nárokov na život tento problém trápi čoraz viac ľudí a mnohí vôbec nevedia ako proti vačkom pod očami bojovať. Ono sa to skutočne dá a my vám prinášame niekoľko užitočných rád, ako sa vačkom pod očami vyhnúť, ale aj ako proti nim bojovať.

Prevencia proti vačkom pod očami

Pozor na spánok, životosprávu a pitný režim!

Ak ste nikdy pred tým nemali problém s vačkami pod očami a zrazu sa divíte, prečo sa vám to stalo, tak skúste na začiatok skontrolovať, či máte plnohodnotný spánok. Ten by mal trvať minimálne 7-8 hodín a práve nedostatok spánku je najčastejšou príčinou vzniku kruhov pod očami.

Taktiež nezabúdajte dodržiavať pitný režim, ktorý je veľmi dôležitý. Pleť potrebuje vodu, a to aj zvnútra. Nestačí sa ráno opláchnuť studenou vodou, ale treba piť dostatočné množstvo tekutín počas celého dňa.

A v neposlednom rade je dôležité stravovať sa zdravo a dodať telu i pokožke všetko čo potrebuje. Určite sú to vitamíny a minerály. A ak nejaká látka organizmu chýba, tak sa to prejaví najmä na pokožke.

Boj proti vačkom pod očami

Studená voda

Akurát ste sa zobudili, pozreli do zrkadla a prešla vás chuť niečo v ten deň robiť? Najjednoduchšia vec, ktorú môžete urobiť v boji proti vačkom pod očami je opláchnuť si oči studenou vodou. Tá pomáha zmierniť opuchy. Tento krok vám zaberie minimum času a účinok môžete zvýšiť ešte tým, že tento krok budete opakovať viackrát počas dňa.

Uhorka

Určite ste už videli v rôznych filmoch, či seriáloch dámy, ktoré relaxujú a na očiach mali uhorkové plátky. Aj ste si povedali, že na niečo dobré to zrejme bude, ale netušili ste, aký význam to má. Práve na vačky pod očami pomáhajú plátky z uhorky. Uhorka má v sebe potrebné antioxidanty, ktoré upokojujú pokožku. Stačí si odrezať dva kolieska uhorky a priložiť si ich na oči. Následne nechajte priložené 20-30 minút. Ešte lepší účinok dosiahnete, ak pred použitím bude uhorka v chlade.

Studené lyžice

Tento recept na vačky pod očami pozná takmer úplne každý a je aj veľmi účinný. Stačí si na viečka priložiť studené lyžice a nechať pôsobiť.

Zemiak

Zemiak má potrebné látky na zbavenie sa opuchu a tento recept zaručene funguje už po stáročia. Postupujeme podobne ako pri uhorke. Nakrájame dva plátky zemiakov a priložíme na viečka. Necháme pôsobiť približne 10 minút.

Čaj

Skúšali ste použiť čajové vrecúška niekedy aj na niečo iné, ako len lúhovanie čaju? Ak nie, tak ich rozhodne skúste v boji proti opuchom pod očami. Najvhodnejšie sú čierne a zelené čaje, teda tie, ktoré obsahujú kofeín. Práve ten spôsobuje zmiernenie opuchov. Vrecúška z čajov nechajte určitú dobu vychladnúť, kým nevychladnú. Následne ich priložte na viečka a nechajte účinkovať.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop