Boj proti akné

Akné je problém, ktorý postihuje tak chlapcov, ako i dievčatá. Prejavuje sa hlavne v období dospievania no môže pretrvať aj do dospelosti. Kým niektorí sa akné zbavia prirodzene, iní si musia pomôcť rôznymi liekmi. Akné sa zvykne tvoriť najmä na tvári, dekolte a chrbte. Práve tam sa totiž nachádza najväčšie množstvo mazových žliaz. My vám prinášame niekoľko užitočných rád, ako akné predchádzať a nemať s ním zbytočné problémy. Prinášame vám aj domáce rady, ako sa akné zbaviť, ak ho už máte. Boj proti akné vôbec nie je jednoduchý a pravidelne sa treba starať o svoju pleť. Je však možné tento boj vyhrať a my vám ukážeme ako na to.

Prevencia proti akné

Umývanie tváre

Nepodceňujte a nezabúdajte na tento každodenný rituál. Minimálne dva razy za deň si umyte tvár teplou vodou. Môžete použiť taktiež čistiacu vodu. Vďaka tomu sa vaša tvár zbaví odumretých buniek a rôznych nečistôt a tým môžete priamo zabrániť tvorbe a rozširovaniu akné.

Pravidelné sprchovanie

Podobne ako pri umývaní tváre, nezabúdajte ani na pravidelné sprchovanie. Obzvlášť po aktivitách, pri ktorých sa veľmi potíte. Ak sa pokožka neumyje, odparená voda zanechá na pokožke soľ, ktorá len dopomôže tvorbe akné.

Správna životospráva

Aj správna životospráva môže ovplyvniť tvorbu akné. A aby ste sa akné vyhli, je potrebné jesť potraviny, ktoré obsahujú veľa zinku a tiež vitamínu C.

Stop stresu!

Asi by ste nepovedali, že aj stres môže mať dopad na vašu pokožku, ale je to tak. Mazové žľazy produkujú viac mazu pri zvýšenom strese a pre krásu vašej pokožky je najlepšie sa zďaleka vyhýbať stresovým situáciám.

Pár domácich receptov, ako sa zbaviť akné

Ľad

Ak sa vám akné zapálilo, jednoducho priložte kúsok ľadu na postihnuté miesto a nechajte priložené niekoľko minút. Ľad dokáže zmierniť zápal a taktiež odstrániť baktérie.

Bielko

Nie nadarmo sa hovorí, že vajce je zázrak prírody. V našom prípade ide skôr o bielko z vajec, ktoré má veľmi pozitívne účinky aj proti akné. Bielko odstraňuje mastnotu a tým zabraňuje tvorbe akné. Tvár je potrebné najskôr opláchnuť a potom rozotrieť bielko po tvári, nechať pôsobiť aspoň 10 minút a následne tvár opláchnuť.

Citrónová šťava

Citrónová šťava má antibakteriálne účinky a preto je výborným pomocníkom pri čistení pleti. Zmesou citrónovej šťavy a vody si potrite tvár, nechajte pôsobiť aspoň 15-20 minút a následne opláchnite.

Čajovníkový olej

Čajovníkový olej vám pomôže v boji proti akné vďaka svojim silným antibakteriálnym účinkom. Keďže je tento olej veľmi silný, je potrebné ho zriediť s vodou. Následne ho rozotrite po tvári a nechajte pôsobiť. Nie je potrebné ho zmývať a oplachovať tvár.

Med

Proti akné tiež veľmi dobre pomáhajú medové masky. Med pomáha dezinfikovať a liečiť rany. Masku je vhodné použiť aspoň dva razy za týždeň.

Slimačí sliz

Ako ste si už na našom webe určite stihli všimnúť, jednou z najúčinnejších ingrediencií kozmetiky v boji proti akné je slimačí sliz. Krémy so slimačím slizom zakúpite v našom e-shope v sekcii „Proti akné“.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop