Ako si správne vybrať pleťové krémy

V dnešnej dobe existuje nespočetné množstvo pleťových krémov od rôznych výrobcov a na rôzne typy pokožky. Pre obyčajného človeka je takmer nemožné vybrať si ten správny spomedzi niekoľkých desiatok pleťových krémov v jednom obchode. Výber toho správneho pleťového krému ovplyvňuje niekoľko faktorov. Rozhodujúcim je najmä typ vašej pokožky, podľa ktorého si následne krém vyberiete. Ak si netrúfate ísť do obchodu a vybrať si pleťový krém, tak si prečítajte tento článok, po ktorom budete s istotou vedieť, po akom kréme siahnuť.

Suchá pleť

Kaviárový krém proti vráskam

Suchá pleť je často sprevádzaná dehydratáciou pokožky a tá môže viesť aj k predčasnej tvorbe vrások alebo nie príliš príjemných šupiniek. Suchá pleť je často krát veľmi citlivá a preto na tento typ pleti nie je vhodný každý krém. Nesprávny krém by totiž mohol pleť podráždiť, čo by sa prejavilo najmä nepríjemnými fliačikmi a nadmerným svrbením.

Aby ste sa zbavili suchej pokožky, tak je najlepšie zvoliť hydratačné krémy. Tie sú určené najmä na suchú a podráždenú pokožku. Aj napriek tomu si radšej dávajte pozor na zloženie daného krému a vyberajte opatrne vzhľadom na váš typ pokožky, alebo alergiu. Taktiež je potrebné rozlišovať medzi krémom na zimu a krémom na leto, ktoré sa v niektorých faktoroch zásadne líšia. Nezabúdajte ani na pitný režim. Pleť nestačí hydratovať len z vonku, ale vodu potrebuje prijímať aj zvnútra.

Mastná pleť

Krém proti akné

Mastná pleť je dôsledkom vysokej produkcie mazu, ktorú majú na starosti mazové žľazy. Mastnú pleť je veľmi jednoduché rozoznať najmä podľa lesku pleti a taktiež nepríjemných vyrážok na tvári, ktoré sa volajú akné. Práve mastná pleť je najvhodnejšie prostredie pre vznik akné a mnoho ľudí si s týmto typom pokožky nevie poradiť.

Preto je na túto pleť najlepšie používať nočné krémy. Možno sa niektorí pýtate, prečo práve nočné, ale práve v noci dosahujú mazové žľazy najväčšiu produkciu mazu a preto je dobré používať nočné krémy, ktorý túto produkciu zredukujú. Cez deň je najlepšie používať krémy určené priamo na mastnú pokožku s tvorbou akné.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop