Esenciálne oleje

Esenciálne oleje sú prírodné aromatické látky a ich vôňu môžete často krát zacítiť v prírode, keďže sa nachádzajú v semenách, stonkách, listoch či v kvetoch rastlín. Tieto oleje poznáte určite ako arómu, ktorá sa používa v lampách. Esenciálne oleje majú však ďaleko väčšie využitie okrem toho, že veľmi príjemne voňajú. My vám prinášame niekoľko rád, ako môžete esenciálne oleje použiť hlavne na svoje vlasy, ale aj telo.

Regenerujú telo

Určite nespravíte žiadnu chybu, ak si doprajete horúci kúpeľ s pridaním esenciálnych olejov, alebo si necháte olej natrieť na telo a urobiť masáž. Oleje sa veľmi ľahko vstrebávajú do pokožky, ktorú následne regenerujú, upokojujú a liečia. Okrem toho výborne voňajú, takže neexistuje žiadny dôvod ich nevyskúšať.

Na mastné, ale aj suché vlasy

Či už vás trápia mastné, alebo naopak suché vlasy, určite použite esenciálne oleje, ktoré vám pomôžu zbaviť sa problémov s vlasmi. Ak sa zdajú vlasy stále mastné aj napriek tomu, že si ich pravidelne umývate, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o zvýšenú produkciu mazu. Na tento problém je najlepší sezamový olej.

Ak máte na druhej strane problémy so suchými vlasmi, ktoré sa vám zvyknú lámať a vôbec nevyzerajú pekne, siahnite po esenciálnych olejoch. Tie dokážu prebudiť mazové žľazy k väčšej produkcii mazu a vaše vlasy už nebudú suché. Najvhodnejší olej na suché vlasy je mandľový.

Pri suchých, aj mastných vlasoch oleje naneste na zvlhčené vlasy, prikryte uterákom a nechajte pôsobiť minimálne 20 minút. Opakujte každý týždeň.

Esenciálne oleje je vhodné použiť aj pri vypadávaní vlasov. Ak vás trápi práve tento problém, siahnite po levanduľovom a lopúchovom esenciálnom oleji.

Vypadávanie vlasov vyrieši aj vlasová kozmetika Cougar s výťažkom z ohnivého tulipánu, ktorú nájdete v našom e-shope.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop