Bambucké maslo

Bambucké maslo je veľmi známe vďaka svojmu pestrému využitiu. Využíva sa ako v kuchyni, tak i v medicíne, pri masážach a v neposlednom rade v kozmetike. V chudobných a menej rozvinutých krajinách, ako sú najmä krajiny Afrického kontinentu, využívajú bambucké maslo ako olej pri varení, ale aj na prípravu rôznych jedál.

Postupom času sa jeho využitie rozšírilo a dnes ho poznáme ako výborný produkt v kozmetike. História používania bambuckého masla siaha až do Afriky, kde jeho blahodarné účinky na telo objavili a využívali domáci obyvatelia. My vám dnes prinášame niekoľko využití bambuckého masla.

Na akné

Ak vás trápi akné a neviete si poradiť s týmto problémom, tak určite stojí za to, vyskúšať práve bambucké maslo. Proti akné je taktiež účinné vďaka svojim antibakteriálnym a protizápalovým účinkom. Navyše neupcháva póry. Maslo je vhodné nanášať na pleť nie vo veľkom množstve a najlepšie pomocou vatových koliesok.

Na pigmentové škvrny

Bambucké maslo je výborné taktiež pre tých, ktorých trápia pigmentové škvrny. Pôsobí totiž to, že zmierňuje pigmentové škvrny na tvári a výsledok je badateľný. Podobne ako na akné, tak i v tomto prípade je najvhodnejšie použiť malé množstvo bambuckého masla a jemne ho rozotrieť na problémové miesta.

Na vrásky

Bambucké maslo je známe taktiež vďaka svojim omladzujúcim účinkom. Pri pravidelnom používaní spomaľuje starnutie pokožky a zabraňuje tvorbe vrások. Pleť vyzerá sviežo a zdravo.

Na suchú pleť

Ak máte aj vy práve suchú pleť, tak určite vyskúšajte bambucké maslo, ktoré je ideálne na suchú pleť a vašej pokožke dodá potrebnú sviežosť. Taktiež napomáha pri vysušenej pokožke od slnka najmä v letných mesiacoch.

Na pery

Takmer každý pozná ten pocit, keď má popraskané pery. Stáva sa to najmä v zimných mesiacoch pri výraznejších mrazoch. Bambucké maslo hydratuje a hojí popraskané pery.

Na poškodené vlasy

Ak cítite, že máte suché a poškodené vlasy, tak skúste bambucké maslo. Vlasy dokonale hydratuje a dodáva im potrebnú sviežosť a lesk. A to nie je všetko. Tento produkt ošetruje poškodené končeky vlasov, zabraňuje vypadávaniu vlasov a taktiež odstraňuje lupiny z vlasov. Bambucké maslo bude taktiež chrániť vaše vlasy pred slnečným žiarením a vlasy sa tak rýchlo nezničia.

Napomáha hojeniu

Bambucké maslo pomáha hojiť rôzne uštipnutia hmyzom, mierne popáleniny alebo aj ľahšie zranenia. Stačí naniesť maslo na určité miesto a nechať pôsobiť.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop