Lupiny vo vlasoch

Lupiny sú najbežnejší dermatologický problém, ktorý postihuje pokožku hlavy. Trápi mladých aj starých. U niekoho sa tento problém neprejavuje vo veľkej miere, no na druhej strane sa niektorí kvôli lupinám vo vlasoch neodvážia vkročiť do spoločnosti. My vám ukážeme príčinu vzniku lupín ale tiež to, ako sa ich zbaviť.

Mnoho ľudí vôbec nevie ako lupiny vznikajú. Lupiny vznikajú odumretím buniek na pokožke hlavy. Tento proces sa deje u každého človeka a preto sa nemusíte obávať, že by ste boli jediný na svete, ktorý ma s týmto problémom starosti. Problémom je, že u niekoho sa lupiny prejavujú minimálne a iní zase týmto ochorením viditeľne trpia.

Najčastejšou príčinou tvorby lupín je zápal pokožky hlavy, ktorý môže vzniknúť buď nejakým kožným ochorením alebo hormonálnou nerovnováhou. Zvýšenie produkcie týchto odumretých buniek môže mať na starosti taktiež podráždená pokožka a jej začervenanie.

Ako môžete spoznať, že máte lupiny ?

Najčastejšie je to práve tak, že si všimnete biele bodky alebo dokonca aj väčšie lupiny na vašom oblečení. Špeciálne na látkach z čiernej farby je možné tento problém jasne vidieť. Lupiny vo vlasoch môžete spozorovať aj vďaka veľmi suchej a podráždenej pokožke hlavy. Ak vás často trápi svrbenie pokožky, tak s najväčšou pravdepodobnosťou ide o lupiny vo vlasoch.

Ako sa lupín vo vlasoch zbaviť ?

Vedci ešte neprišli na to, ako sa lupín zbaviť úplne tak, aby sa už nikdy viac nevrátili. Ich produkciu však môžeme znížiť ak dodržíme niekoľko základných vecí. Pri umývaní vlasov nepoužívajte horúcu vodu, ale radšej si vlasy opláchnite vlažnou vodou. Horúca voda totiž stimuluje mazové žľazy. Taktiež to nepreháňajte s chemickými prípravkami a radšej siahnite po prírodných produktoch, prípadne po šampónoch proti lupinám. V letných mesiacoch sa vyhnite tesným čiapkam, klobúkom a šatkám, pod ktorými by ste sa potili.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop