Správna starostlivosť o vlasy

Či v minulosti alebo dnes, stále platí známe porekadlo, že vlasy sú korunou krásy. A preto je nevyhnutné, aby sme im venovali patričnú starostlivosť. Vaše vlasy budú vyzerať totiž len tak, ako sa budete o ne starať. A vôbec nie je jedno, akú starostlivosť zvolíte. Prinášame vám niekoľko základných pravidiel starostlivosti o vaše vlasy, ktoré aj vám zabezpečia zdravú hrivu, za ktorou sa bude obzerať takmer každý.

Správny šampón

Nesprávny šampón môže vašim vlasom veľmi uškodiť, preto by ste mali používať ten vhodný pre vás. Veľmi dôležitou vecou pri výbere správneho šampónu je poznanie svojich vlasov. Možno majú vaše vlasy problémy s lupinami, s mastnotou alebo im chýba objem. Podľa problému, s ktorým bojujete, zvoľte potrebný druh. Ak si neviete poradiť, tak sa určite opýtajte vášho kaderníka, ktorý vám poradí a pomôže pri výbere toho správneho šampónu.

Správne umývanie vlasov

Výhodný balíček proti vypadávaniu vlasov

Vôbec nie je jedno, ako si vlasy umývate. Ide tu najmä o teplotu vody, pod ktorou si vlasy umývate. Voda by mala byť vlažná a príjemná na pocit. Určite by nemala byť horúca. Každý si určite rád dopraje horúcu sprchu, ale horúca voda vysušuje vašu pokožku hlavy, stimuluje mazové žľazy a v konečnom dôsledku môže vašim vlasom viac uškodiť ako pomôcť.

S fénom opatrne

Niektorí ľudia sa fénu, žehličky na vlasy alebo kulmy ani nechytia, lebo sa proste boja, že svoje vlasy zničia a poškodia. Pravda je však taká, že správne používanie fénu by vlasom vôbec nemalo uškodiť. Dôležité však je, aby ste vlasy fénovali pod správnou teplotou, ktorá by nemala byť príliš vysoká. Veľmi dôležitá je taktiež vzdialenosť fénu od vlasov, ktorá by nemala byť kratšia ako 20 centimetrov. V prípade porušenia týchto rád si môžete vlasy dokonca aj spáliť, čo určite nechcete.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop