Ako na spálenú pleť

Každý poznáme tie letné slnečné dni, kedy ideme k moru, k jazeru, alebo len tak na dvor a začneme sa slniť. Aj keď je táto činnosť pre niektorých ľudí veľmi príjemná, nesie so sebou aj určité riziko. Pri nesprávnej starostlivosti o pleť pred slnkom sa môžete spáliť, čo môže viesť až k mnohým kožným chorobám. My vám preto prinášame niekoľko rád ako so spálenou pokožkou bojovať.

Prevencia

Samozrejmosťou je prevencia a snaha vyhnúť sa spálenej pokožke. V prvom rade by ste sa mali strániť priamemu slnečnému žiareniu, najmä v čase od 10. do 16. hodiny. Ak však neviete odolať a chcete sa opaľovať za každú cenu, jasnou voľbou sú opaľovacie krémy. Kto nemá rád chemické produkty, tak môže siahnuť po prírodných variantoch s prirodzeným ochranným faktorom. Medzi takéto prírodné produkty patrí napríklad olivový olej, konopný olej alebo mandľový olej.

Niekedy si jednoducho neuvedomíme, že sa vystavujeme slnku dlhý čas a na prevenciu zabudneme. Hneď ako zistíte, že máte spálenú pokožku, riaďte sa niekoľkými krokmi.

Studená sprcha

Na spálenú pokožku je najvhodnejšia studená sprcha. Dávajte si však pozor na sprchové gély a mydlá, ktoré môžu vašu vysušovať alebo podráždiť. Siahnite radšej po bio variante, napríklad mydle. Taktiež pokožku uterákom nedrhnite, ale uterák len jemne priložte. 

Dostatok tekutín

Pri spálenej pokožke dopĺňajte čo najviac tekutín. Vaša pokožka potrebuje byť hydratovaná nielen zvonku, ale najmä zvnútra a preto určite doplňte tekutiny. Tekutiny obsahuje aj ovocie ako melón. Pomôžu aj paradajky, ktoré zrýchľujú proces hojenia pokožky.

Hydratujte!

Pokožka potrebuje byť hydratovaná nielen zvnútra prostredníctvom dopĺňania tekutín, ale taktiež zvonku pomocou rôznych hydratačných krémov. Pozor si však treba dávať na zloženie jednotlivých krémov a dôležité je poznať svoje telo a pokožku. Ak viete, že vaša pokožka na nejakú látku reaguje podráždene, radšej sa jej vyhnite a siahnite po inom hydratačnom kréme. Pomôže pantenol alebo biely jogurt, ktorým si natrieme spálené miesta v dostatočnej vrstve.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop