Kakaové maslo

Množstvo ľudí už určite počulo názov kakaové maslo, no málokto skutočne rozumie tomu, čo sa pod týmto názvom skrýva. Určite si dokážete tento názov predstaviť v kuchyni a v spojení s cukrárenským priemyslom. Kakaové maslo je využívané aj v kozmetike a má veľmi pozitívne účinky. A my vám prinášame tie najlepšie účinky kakaového masla pre vašu krásu.

Kakaové maslo sa prirodzene získava z kakaovníka. Kvalita kakaového masla môže byť rozdielna u rôznych výrobcov. Tá je priamo úmerná kvalite bôbov kakaovníka, z ktorých kakaové maslo pochádza. Vo finálnej podobe má kakaové maslo svoju typickú arómu a svetložltú farbu. Obsahuje množstvo antioxidantov, aminokyselín a vitamínu E.

Ako vyťažiť pre svoje telo z kakaového masla čo najviac?

Hydratácia pokožky

Namiesto rôznych krémov, či gélov môžete vyskúšať kakaové maslo, ktoré dokonale hydratuje vašu pokožku. Najlepšie na ňom je to, že je vhodný pre všetky typy pokožky. Či už máte suchúmastnú alebo aj podráždenú pokožku, kakaové maslo vám neuškodí, naopak dodá vašej pokožke potrebnú jemnosť a hebkosť.

Chráni pokožku

Okrem toho, že kakaové maslo veľmi účinne hydratuje vašu pokožku, tak sa postará aj o jej ochranu proti vonkajším vplyvom počasia. Či už je to dážď, vietor, zima alebo slnečné lúče, tak vaša pokožka s kakaovým maslom bude chránená.

Proti stresu

Možno sa vám zdá zvláštne a neviete si vysvetliť, aké účinky môže mať kakaové maslo proti stresu, ale je to pravda. Nie samotné kakaové maslo, ale jeho aróma upokojuje, odbúrava stres a vám prinavracia pocit spokojnosti.

Masáž

Kakaové maslo sa používa taktiež pri masáži a ak potrebuje vaše telo zrelaxovať, tak mu určite doprajte masáž s kakaovým maslom. Nielenže budete uvoľnený a oddýchnutý, ale vaša pokožka bude príjemne voňať.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop