Citlivá pleť

Kým niektorých tento problém zďaleka obchádza, iní sa ho nevedia zbaviť a zápasia s ním každý deň. Mať citlivú pleť je nepríjemná vec, s ktorou sa spája množstvo starostí. My vám ukážeme ako s citlivou pokožkou bojovať.

Citlivá pleť nie je totiž nejaká choroba, pri ktorej sa užije potrebný liek a všetko je hneď v poriadku. Ide skôr o záležitosť na celý život, ktorá sa však dá hravo zvládnuť a netreba si kvôli tomu vyrábať ďalšie vrásky na čele.

Nie ste si úplne istý, či máte aj vy citlivú pleť ? Ak vás trápia problémy ako svrbenie pokožky, suchá pokožka, šupiny, citlivé reagovanie na bežné krémy, ale aj vonkajšie vplyvy počasia, tak aj vy máte citlivú pokožku. Radi vám pomôžeme znížiť citlivosť vašej pleti.

Prevencia je základ

Tak ako vo väčšine prípadov platí, že najlepšie riešenie problému je jeho predchádzanie a prevencia, tak inak tomu nie je ani s citlivou pokožkou. Na tento problém treba myslieť v predstihu a vyvarovať sa tak niekoľkých vecí, ktoré citlivú pleť spôsobujú. Preto je najlepšia možnosť zistiť u dermatológa, na aké látky vaša pokožka reaguje a následne sa týmto látkam vyhýbať, pokiaľ to je možné.

Bez chémie

Pri čistení a starostlivosti o vašu pleť určite zabudnite na chemické prípravky, ktoré obsahujú napríklad alkohol alebo farbivá. Tie môžu mať negatívny vplyv na vašu pleť.

Mejkap?

Nie ste si istá, či môžete zakryť postihnuté časti pleti mejkapom? Môžete. Dajte si však pozor aký mejkap používate. Najvhodnejšie je použiť mejkap, ktorý je určený priamo na citlivú pleť. Okrem mejkapu aj ďalšia dekoratívna kozmetika sa vyrába práve na citlivú pleť.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop