Olivový olej

Olivový olej nenájdeme už len v kuchyni ale svoje postavenie má aj v kozmetike. Už odjakživa je považovaný za zázrak prírody, ktorý má blahodarné účinky nielen na zdravie, ale aj krásu človeka. My vám prinášame niekoľko rád, ako môžete tento olej využiť ku skrášľovaniu svojho tela.

Redukcia tvorby vrások

Olivový olej redukuje tvorbu vrások, čomu sa určite poteší väčšina z vás. Olivový olej si môžete jednoducho rozotrieť po pokožke a látky nachádzajúce sa v ňom sa postarajú o pružnosť a jemnosť pokožky. Taktiež spomaľujú starnutie pokožky.

Poškodené nechty

Olivový olej je výborným pomocníkom a lekárom pre obzvlášť poškodené a polámané nechty. Stačí si pravidelne pripraviť teplý kúpeľ v zmesi vody a olivového oleja. Ponorte ruky do pripraveného kúpeľa na niekoľko minút a vaše nechty budú pevnejšie. Olivový olej prospeje nielen nechtom ale i pokožke na prstoch ruky, ktorá bude následne jemnejšia.

Aj na suchú pokožku

Olivový olej je výborným pomocníkom v boji proti suchej pokožke. Jednoducho naneste olivový olej na miesto suchej pokožky a nechajte pôsobiť pár minút. Olej dodá pleti sviežosť a navráti ju do normálneho stavu. Ak potrebujete hydratovať pokožku na celom tele, tak je najlepšie si urobiť kúpeľ, do ktorého pridáte približne 2 litre olivového oleja. Pomocou olivového oleja sa pokožke navráti jemnosť a hladkosť.

Lesklé a hydratované vlasy

Účinky olivového oleja môžeme sledovať aj na vlasoch. Veľmi pozitívne pôsobí najmä na poškodené a suché vlasy. Nie veľké množstvo olivového oleja naneste na vlasy, dobre rozotrite, nechajte pôsobiť aj niekoľko desiatok minút a následne opláchnite. Vlasy následne budú lesklé a hydratované.

Zuby

Aj keď sa vám to nezdá a možno o tom počujete prvýkrát, tak aj zuby sa dokážu čistiť olivovým olejom. U nás táto metóda nie je rozšírená a známa, ale existujú zubné oleje, ktoré dokážu čistiť zuby od zbytočných jedov.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop