Ako na biele zuby

Určite nám dáte za pravdu, že čisto biele zuby urobia dojem na každého. Môžete perfektne rozprávať, dokonale vystupovať a premávať sa v značkovom oblečení, no ak si niekto všimne vaše žlté zuby, tak dobrý dojem rozhodne nezanecháte. Existuje niekoľko dosť významných faktorov, ktoré ovplyvňujú to, akú farbu budú vaše zuby mať.

Čoho by ste sa mali určite vyvarovať

Fajčenie – tabak dokáže zafarbiť vaše zuby na žlto, čo si môžete všimnúť na viacerých fajčiaroch. Ak patríte aj vy medzi fajčiarov a chceli by ste mať krásny snehobiely úsmev, tak by ste s cigaretami mali okamžite prestať.

Červené víno – červené víno si dopraje každý veľmi rád, ale práve toto víno vám môže zafarbiť zuby a preto je dobré nekonzumovať ho príliš často.

Káva – ak si doprajete kávu a ešte k tomu aj niekoľkokrát za deň, s bielym úsmevom sa môžete rozlúčiť. Káva zafarbuje zuby nažlto a preto je lepšie kávu vynechať.

Čierny čaj – podobne ako káva, tak ani čierny čaj vám na krajších zuboch nepridá, ale naopak, skôr uberie. Veľmi dobrou náhradou za čierny čaj je zelený čaj.

Ovocné šťavy a džúsy – ovocné šťavy a džúsy obsahujú príliš veľa pigmentu, čo môže negatívne vplývať na belosť zubov. Preto je najlepšie piť džúsy pomocou slamky.

Omáčky – pre krásu svojich zubov by ste mali obmedziť konzumáciu omáčok na minimum. Ide hlavne o paradajkové či sójové omáčky.

Nevhodné potraviny – ide najmä o bobule ako sú čučoriedky, čerešne, černice, ale vaše zuby dokážu zafarbiť aj iné potraviny ako sú napríklad čokoláda, kečup, cukríky a rôzne iné sladkosti.

Čo pomáha v boji proti zafarbeným zubom

Správne čistenie zubov – niekedy je najväčším problémom pri žltých zuboch práve nesprávne a nepravidelné čistenie chrupu. Ak zanedbáte túto vec, tak ostatné vám sotva pomôžu. Preto je najvhodnejšie si umývať zuby po každom jedle, prípadne aspoň 2-krát za deň.

Dodržiavanie bielej diéty – snažte sa čo najviac vyhýbať farebným nápojom a potravinám. Zuby sa nebudú v takej miere zafarbovať a aj po prípadnom bielení zubov vydržia pri dodržiavaní bielej diéty omnoho dlhšie bielymi ako by to bolo bez nej.

Soľ – možno ste o tom ešte nepočuli, ale dokonca i soľ pomáha odstraňovať škvrny zo zubov. Nasypte si ju na kefku alebo prst a prejdite po zuboch. Nerobte to vak často, keďže soľ je abrazívum a takéto zrniečka vám môžu pri častom používaní poškrabať sklovinu.

Bielenie zubov – vždy vyberajte len overené produkty, ako napríklad bieliace pásiky Cougar či Crest, alebo iné kvalitné produkty na domáce bielenie zubov, ktoré vám odporučí zubár.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop