Ako využiť morskú soľ pre svoju krásu

Morská soľ má veľmi veľa výborných účinkov nielen v kuchyni, ale aj v kozmetike. Morská soľ je dokonca považovaná za biele zlato a je to tak právom. Pri pravidelnom používaní môžete aj vy vyzerať krajšie. Vďaka tomuto článku zistíte, ako by ste mali morskú soľ použiť a vyťažiť tak z nej pre svoju krásu čo najviac.

Proti vráskam

Ak vás trápia problémy s vráskami, tak ste pravdepodobne vyskúšali už mnoho produktov. Ak väčšina z nich nezaberala, tak stavte na prírodu. Morskú soľ používajte ako pravidelný píling, následne opláchnite vodou a pleť očistite. Morská soľ spôsobí prekrvenie vašej pokožky, a tak zabráni predčasnému starnutiu pleti.

Kúpeľ

Nie každý si môže dovoliť pravidelné návštevy prímorských krajín a len tak relaxovať niekoľko dní v mori. Každý, kto sa v mori kúpal, môže potvrdiť, že sa to pozitívne odrazilo aj na pokožke. Ak si chcete aj vy vytvoriť takúto morskú vodu priamo doma, tak stačí do vane vysypať aspoň 2 hrnčeky morskej soli a už si len vychutnať kúpeľ. Stačí si ho dopriať raz za dva týždne.

Na akné a mastnú pokožku

Pleťová maska s morským kolagénom

Ak vás trápi akné a mastná pokožka, tak morská soľ vám určite pomôže. Dokonale totiž čistí upchaté póry a preto je tak obľúbená u všetkých ľudí, ktorý si s akné nevedia poradiť. Morskú soľ stačí pridať do pleťových masiek, ktoré používate a už len nechajte pôsobiť. Morská soľ sa však neodporúča ak máte na pleti zapálené miesta.

Zdravé vlasy

Morská soľ dokáže ošetriť aj vaše vlasy. Ak aj vaše vlasy vyzerajú biedne a bez života, tak vyskúšajte práve morskú soľ. Vlasy dokonale vyživí, dodá im potrebnú jemnosť, lesk a navyše morská soľ podporuje rast vlasov.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop