Ricínový olej

Ricínový olej. Pre niektorých veľmi známy pomocník pri liečbe rôznych chorôb, pre iných úplne neznámy olej, o ktorom nikdy nepočuli. Ricínový olej má veľmi pozitívne účinky nielen na zdravie človeka, ale pomáha aj kráse. My vám ukážeme niekoľko rád, ako môžete ricínový olej využiť čo najlepšie vo svoj prospech a tak urobiť niečo pre svoje zdravie a krásu zároveň.

Proti vráskam

Ricínový olej je výborným pomocníkom pri prevencii proti vráskam. Vďaka vysokému obsahu vitamínu E, ktorý udržiava pokožku pružnú, zabraňuje olej tvorbe vrások. Je vhodný ako prevencia proti vráskam a pri pravidelnom používaní sa v budúcnosti nemusíte strachovať, že vaša pokožka bude plná vrások.

Na pery

Ricínový olej môžete použiť aj ako náhradu za balzam na pery. Ak vás trápia popraskané a vysušené pery, tak určite skúste ricínový olej, ktorý ich vráti do normálneho stavu.

Proti lupinám

Ak si neviete rady s lupinami vo vlasoch, tak ricínový olej je riešením. Stačí si naniesť na dlane nie veľké množstvo oleja a jemne masírovať pokožku hlavy, nie vlasy. Zbavíte sa lupín a tento problém vás už nebude ďalej trápiť. Navyše má veľmi pozitívne účinky aj proti vypadávaniu vlasov a tak sa už nebudete musieť strachovať o to, že vám pravidelne vypadávajú vlasy.

Na suchú pleť

https://www.cougar.sk/olej-s-kyselinou-hyaluronovou-obohateny-o-kofein

Kým niektoré pleje sú vhodné na všetky druhy pokožky, tak ricínový olej je vhodný výlučne na suchú pokožku. Má silné mastiace účinky a pri pravidelnom používaní vaša pokožka už nikdy nebude vysušená.

Na nechty

Ak vás trápia lámajúce sa nechty, tak ricínový olej si s nimi hravo poradí. Pred spánkom ich stačí potrieť olejom a cez noc nechať pôsobiť. Pri pravidelnom opakovaní si môžete byť istý pevnými a zdravými nechtami.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop