Zázračné účinky čierneho čaju

Každý nepochybne pozná čierny čaj a väčšina z nás si ho raz za čas dopraje. Niektorí ho pijú len preto, že im chutí a pre iných je to vhodnejšia alternatíva kávy, vďaka vysokému obsahu kofeínu. Vedeli ste však, že svoje uplatnenie má i v kozmetike a staré mamy ho pokladali za jeden z najdôležitejších produktov pri starostlivosti o svoju krásu?

Čierny čaj je bohatý na triesloviny, ktoré pomáhajú zužovať krvné cievy a zmierňovať opuchy. Ďalej sú to antioxidanty, ktoré bojujú proti starnutiu pokožky, vzniku vrások a udržiavajú elasticitu pokožky. V neposlednom rade čierny čaj obsahuje kofeín, ktorý napína pokožku a zabraňuje tak predčasnému vzniku vrások.

Čierny čaj môžeme použiť na niekoľko nasledujúcich problémov s pleťou.

Kruhy pod očami

Určite mi dá každý za pravdu, že kruhy pod očami v žiadnom prípade nevyzerajú dobre a nikto sa s nimi v spoločnosti prezentovať nechce. Vrecúška z čierneho čaju stačí jednoducho zaliať vodou, následne ich vybrať a vložiť do chladničky. Počkať aspoň polhodinu, priložiť na oči a nechať pôsobiť približne 15 minút. Pre optimálny výsledok je tento proces potrebné opakovať každé ráno.

Opuch očí

Takmer tým istým spôsobom, ako pri kruhoch pod očami, môžete bojovať aj proti opuchu očí. Opäť stačí použité vrecúška priložiť na oči a nechať pôsobiť. Výsledkom budete prekvapení a buďte si istí, že opuchy očí vás opustia.

Vlasy

Ak aj vy chcete dosiahnuť žiarivé a lesklé vlasy bez rôznych chemikálií, tak určite vyskúšajte práve čierny čaj. Po bežnom umytí vlasov si ich opláchnite vychladnutým čiernym čajom, nezmývajte a nechajte jednoducho uschnúť. Pri pravidelnom opakovaní sa výsledok dostaví a vaše vlasy budú opäť žiariť.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop