Baza čierna

Určite každý z vás pozná bazu čiernu, keďže ide o jeden z najčastejších vyskytujúcich sa krov v Európe. Za svoju dlhú históriu si našla svoje miesto nielen v prírodnom liečiteľstve a gastronómii, ale taktiež v kozmetike. Jej blahodarné účinky na krásu človeka určite očaria aj vás a my vám o nich v nasledujúcom článku niečo prezradíme.

Baza čierna je bohatá na antioxidanty, vitamíny A,B,C, celý rad éterických olejov, triesloviny, pektín, kyselinu panthotenovú a kyselinu jablkovú. Vďaka tomuto zloženiu dokáže čierna baza riešiť rôzne kozmetické problémy, ktoré vás už viac nebudú musieť trápiť.

Problematická pleť

Ak aj vás trápi problematická pleť, ktorá má sklony k začervenaniu a akné, tak potom určite skúste práve silné účinky bazy čiernej. Najvhodnejší spôsob je urobiť výluh z kvetov bazy čiernej, ktorým následne potriete postihnuté miesta na pokožke aspoň dva razy za deň. Skutočne to funguje a s akné a podráždenou pokožkou sa môžete rozlúčiť.

Pleťová maska

Na svete existuje nespočetné množstvo pleťových masiek, medzi ktorými sa nájdu veľmi dobré pleťové masky, ale aj také, ktoré vašej pokožke nepomôžu. Počuli ste však už o pleťovej maske z čiernej bazy? Ak nie, tak ju určite vyskúšajte a vaša pleť už nikdy nebude taká, ako predtým.

Pleťová maska z čiernej bazy je veľmi jednoduchá a dokážete si ju pripraviť priamo doma behom niekoľkých minút. Stačí zaliať sušené kvety bazy čiernej horúcou vodou. Keď zmes vychladne, tak ju naneste na očistenú pleť a nechajte pôsobiť aspoň pätnásť minút. Následne si pleť opláchnite a natrite hydratačným krémom.

Výsledkom budete určite prekvapení. Pleťová maska vďaka svojim protizápalovým a regeneračným účinkom pleť lieči, upokojuje a regeneruje. Túto zmes je možné použiť aj do kúpeľa a nechať tak posilniť celý váš organizmus.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop