Kokosový olej

Podobne ako olejový olej, tak aj kokosový nenachádza svoje uplatnenie len v kuchyni ale dá sa využiť aj v kozmetike. Tento tropický zázrak síce nenájdeme v našej krajine ale jeho účinky sú celosvetovo známe a priblížime ich aj vám.

Ochrana proti slnku

Kokosový olej môže poslúžiť ako dokonalá náhrada za opaľovací krém, ale i krém po opaľovaní. Kokosový olej dokáže rýchlejšie vstrebať vitamín D, čo ochráni vašu pokožku pred spálením. Ak ste sa už ale spálili, tak kokosový olej je to pravé riešenie. Obsahuje množstvo antioxidantov a upokojuje vašu pokožku. Stačí si ho natrieť na telo a chvíľu nechať pôsobiť, kým sa vstrebe do pokožky.

Na pery

Kokosový olej môžete použiť ako náhradu za balzam na pery. Pery ochraňuje pred vysušením a popraskaním.

Na vlasy

Kokosový olej je vhodný najmä na suché a poškodené vlasy. Používa sa vo vlasových zábaloch ako prevencia proti lámaniu vlasov, štiepeniu končekov ale tiež vypadávaniu vlasov. Najvhodnejší spôsob je vytvoriť zábal ešte pred zmývaním vlasov a nechať pôsobiť niekoľko minút. Pri pravidelnom opakovaní procedúry budú vaše vlasy pevné, lesklé a bez lupín.

Masáž

Kokosové oleje sú obľúbené a vo veľkej miere používané najmä v Ázii a aj preto sú veľmi vhodné napríklad na thajskú masáž. Olej sa dokáže veľmi pohodlne vstrebať do pokožky, ktorú zanecháva krásne jemnú a hydratovanú.

Biele zuby

Vyskúšali ste už množstvo prostriedkov a absolvovali niekoľko procedúr aby ste aj vy mali dokonale biely žiarivý úsmev, ale nič z toho nepomohlo? Nemusíte zúfať, lebo kokosový olej má riešenie aj v tejto oblasti a dokáže aj vám vyčariť belší úsmev na tvári. Možno sa vám nepozdáva myšlienka čistiť si zuby olejom ale túto metódu využívali ľudia už v staroveku a dokonca i dnes niektorí lekári uprednostňujú umývanie zubov olejom namiesto kefky a zubnej pasty. 2 až 4 minúty aspoň dva razy za deň si umývajte zuby kokosovým olejom a o pár týždňov budete vidieť výsledok v podobe krajších belších zubov. Netreba ale očakávať prehnané výsledky. Kokosový olej nie je primárne vyrobený na bielenie zubov, preto nedokáže vybieliť zuby zvnútra. Dokáže však pekne vyleštiť povrch zubov a u niektorých ľudí to môže znamenať dosiahnutie o niečo belšieho odtieňu zubov.

Balzam po holení

Kokosový olej môžu všetci páni vyskúšať aj ako náhradu za balzam po holení. Jeho účinky sú ideálne na podráždenú pokožku, ktorá býva často práve po holení. Určite stojí za to vyskúšať ho.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop