Ako na mastnú pleť

Mastná pleť určite nie je príjemná a všetci by sme sa jej radšej vyhli. Tento problém pleti netrápi už len mládež v pubertálnom veku, ale často sa objavuje aj u dospelých a množstvo ľudí si nevie s týmto problémom vôbec poradiť. Za týmto problémom sa však skrývajú príčiny, ktoré mastnú pleť vytvárajú. My vám preto dnes priblížime ako mastná pleť vzniká a čo nerobiť, ak sa jej chcete vyhnúť.

Zlá starostlivosť

Často krát si za mastnú pleť bohužiaľ môžeme len my sami, a to nesprávnou starostlivosťou o pleť. Tak ako sa o svoju pleť budete starať, tak aj bude vyzerať. Preto starostlivosť o svoju pleť nepodceňujte a venujte jej patričnú pozornosť. Aby ste sa vyhli zbytočným problémom, tak z poličky v kúpeľni odstráňte prípravky, ktoré obsahujú minerálne oleje, silikóny alebo alkohol. Tie môžu pleť vysušiť a to vedie iba k zvýšenej produkcii mazu.

Nesprávna strava

Výhodný balíček proti akné

Aj to, čo konzumujete má dopad nielen na vaše zdravie, ale aj na vašu krásu a celkový vzhľad. Ak máte problémy s mastnou pleťou, tak to môže byť aj nesprávnou životosprávou. Preto si častejšie doprajte stravu bohatú na minerály a vitamíny.

Počasie

Taktiež počasie môže mať negatívne účinky na vašu pleť. Buď ide o príliš horúce alebo mrazivé počasie. V každom prípade sa vaša pokožka vysušuje, čo nie je dobré. Preto by ste mali mať so sebou vždy nejaké hydratačné krémy v závislosti od ročného obdobia.

Hormonálne zmeny

Azda najčastejšou príčinou nadmerného množstva mazu môžu byť práve hormonálne zmeny. Tie sa dejú najmä u mladých ľudí počas puberty, ale taktiež napríklad u žien v tehotenstve alebo počas menštruácie. V tomto období preto treba pokožke venovať dvakrát väčšiu starostlivosť.

Genetika

Na záver môže byť vaša pokožka mastná i vďaka genetike. Tú má každý vrodenú a s ňou neurobíme nič. Nezúfajte, ale dôkladne sa starajte o svoju pleť, prípadne sa poraďte s dermatológom.


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop