Ako na mastnú pleť

 

Mať mastnú pleť je určite nepríjemné. Veď predsa nik sa nechce premávať v spoločnosti s lesknúcim sa čelom alebo nosom. Starostlivosť o mastnú pleť nie je jednoduchá a odstraňovať akné, či upchaté póry dá určite zabrať, ale pozitívna správa je, že s mastnou pleťou sa dá bojovať. Stačí dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel pre dosiahnutie normálnej pleti a výsledok vás určite poteší. 

 

Správne čistenie

 

Pre základné čistenie vašej pleti môžete použiť gély na čistenie alebo hydrofilné oleje. Pleť je potrebné vyčistiť od všetkých nečistôt, odumretých buniek a najmä mastnoty minimálne dvakrát za deň, najlepšie ráno a večer. Na čistenie pleti môžete použiť taktiež píling, najlepšie raz až dva razy za týždeň. 

 

Dostatočné hydratovanie

 

Možno si myslíte, že mastná pokožka nemusí byť hydratovaná, ale nie je tomu tak. Aj mastná pleť by mala byť hydratovaná a preto je najlepšie používať krémy, ktoré nezanechávajú pleť mastnú. Najvhodnejšie sú krémy s vitamínom A, alebo krémy so slimačím slizom Cougar proti akné.

 

Správna životospráva

 

Nemôžete sa stravovať ako v amerických seriáloch a popritom očakávať, že vaša pleť bude dokonalá. Niektorým sa to možno nezdá, ale aj to, čo konzumujeme priamo vplýva na to, či bude naša pleť mastná alebo nie. Vyvarovať by ste sa mali najmä mastným jedlám, polotovarom a vyprážaným jedlám. Naopak si určite doprajte zeleninu a ovocie, ktoré obsahujú kyseliny potrebné proti mastnej pleti. 

 

Nevytláčajte vyrážky!

 

Veľa ľudí sa tohto zlozvyku nevie zbaviť ale vytláčanie vyrážok nie je zdravé a určite vám v boji proti nim nepomôže. Naopak môžete oveľa ľahšie dostať infekciu a póry sa vám ešte zväčšia. V tomto prípade je najlepšie sa zveriť do rúk kozmetičky, ktorá už bude vedieť, čo robiť. 

 

Opaľovacie krémy

 

Počas letného obdobia nezabúdajte na používanie opaľovacích krémov. Nielenže majú ochrannú funkciu proti slnečnému žiareniu, ale aj predchádzajú upchávaniu pórov. 


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop