Bielenie zubov

Žiarivý úsmev môže ovplyvniť nie len náš osobný, ale aj profesijný život. Pokiaľ chceme na prvom stretnutí urobiť dobrý dojem, biely a žiarivý úsmev je spôsobom ako to s istotou docieliť. Aj keď sa to nezdá, už naši predkovia sa starali o svoj chrup rovnako poctivo ako dnes my. V dnešnej dobe však máme iné prostriedky, ktoré nám môžu bielenie zubov uľahčiť. Základom je samozrejme poctivá zubná hygiena, ktorá nám zaistí nielen biely, ale predovšetkým zdravý chrup.

Bielenie zubov a pigmentácia chrupu

Farebný odtieň zubov ovplyvňuje niekoľko faktorov. Ide o zubnú sklovinu, ktorá je na povrchu každého zubu a zubovina, ktorá je pod ňou. Zubovina je prirodzene žltá. Výsledný odtieň nášho chrupu závisí od kombinácie odtieňu zuboviny, zubnej skloviny a ďalších vplyvov, pričom medzi tie hlavné patria prirodzené starnutie, fajčenie alebo konzumácia kávy, červeného vína a iných potravín, ktoré farbia zuby.

Spôsoby bielenia zubov

V súčasnosti môžeme využívať rôzne spôsoby bielenia zubov. Prvý spôsob je najznámejší, a to je klasické čistenie zubov zubnou kefkou a pastou. Ide o mechanický spôsob bielenia zubov, pretože dochádza k obrusovaniu zubného povlaku a tak následne k navráteniu pôvodnej genetickej, vrodenej farby zubov.

Druhý spôsob bielenia nám môže poskytnúť zubár, ktorý aplikuje na chrup bieliace gély. Špeciálne bieliace gély s obsahom peroxidu účinkujú do väčšej hĺbky, ako môže pôsobiť kefka a zubná pasta. Tretí spôsob je sofistikovanejší a spočíva v „obložení“ vnútornej časti chrupu špeciálnym materiálom. Ofazetovanie prednej časti chrupu sa však používa u klientov s veľmi narušenou zubnou sklovinou, alebo pri zmenšení medzizubných priestorov. Štvrtým spôsobom sú porcelánové korunky. Tento spôsob je zároveň náročný, predstavuje nasadzovanie keramických koruniek na obrúsené zuby.

Momentálne najobľúbenejším spôsobom bielenia zubov je domáce bielenie zubov pomocou bieliacich pásikov na zuby. A práve v našej ponuke nájdete najpokrokovejší výrobok domáceho bielenia zubov súčasnosti: bieliace pásiky na zuby Cougar DeLuxe Pro-Whitening, ktoré neobsahujú peroxid a nepredstavujú tak žiadne riziko poškodenia zdravia chrupu. Bielia vynikajúco a navyše zanechávajú vaše zuby aj čisté a zdravé, keďže ich aplikovaním zničíte aj baktérie a povlaky, ktoré sa nachádzajú na povrchu zubov.

Iným spôsobom domáceho bielenia zubov je používanie bieliacej peny na zuby. Ide o novinku na trhu, ale pozor, nie všetky bieliace peny na zuby sú kvalitné a nie všetky účinkujú tak dobre ako naša bieliaca pena na zuby Cougar Dual Foam Pro-Whitening. Naša pena je vyrábaná v USA, kde bol tento fantastický výrobok vyvinutý. Ale na trh sa dostávajú aj napodobeniny tohto výrobku, pri ktorých predajcovia deklarujú, že sú vyrobené v Dánsku, ale nie je to tak, vyrábané sú na Taiwane a v Číne a sú neúčinné. Duálny bieliaci penový systém značky Cougar neobsahuje peroxidy a preto nespôsobuje žiadnu zvýšenú citlivosť zubov a podobné komplikácie. Jej účinok je vynikajúci, je skvelá aj v bielení medzizubných priestorov, kde hustejšie prípravky nepreniknú tak dobre ako pena.

Šetrný spôsob bielenia zubov - nielen pre naše peňaženky

Chemické bielenie zubov špecialistom je pomerne nákladná procedúra, ale vzhľadom k vývoju nových spôsobov bielenia ich môžeme (do istej miery) robiť sami a doma. Bielenie zubov pomocou chemických látok je založené na aplikácii látky karbamidu peroxidu. Vďaka tomu má chemické bielenie zubov niektoré obmedzenia, na ktoré treba dávať pozor. Prvým je zdravotný stav klienta, preto musí byť pri tomto spôsobe bielenia dohliadajúci lekár. Do ohrozenej skupiny ľudí tak patria tí, ktorí trpia napríklad parodontózou, vysokou kazivosťou zubov a samozrejme fajčiari. Chemické bielenie je v podstate založené na pôsobení rôznych chemických látok na sklovinu zubu, tá sa môže pri dlhodobom a častom používaní peroxidu zmenšovať. Z tohto dôvodu je potrebné dávať veľký pozor na zvýšenú citlivosť zubov, poprípade na zdrsnenie povrchu zubu, pretože tieto indikácie by mohli spôsobiť ďalšie komplikácie s tým spojené. Jednou z najzávažnejších komplikácií môže byť zápal ďasien vzniknutý neodborným spôsobom bielenia. Preto je lepšie používať bieliace prípravky, ktoré nie sú postavené na peroxide. Takými prípravkami sú celosvetovo uznávané produkty značky Cougar. Ide o veľmi šetrné a navyše aj účinné produkty bez pridania peroxidu. Neperoxidový spôsob bielenia zubov zaistí nulové podráždenie úst a ďasien, ale taktiež neobsahuje žiadne toxické látky, nepoškodzuje zubnú sklovinu ani ďasná.

Bielenie zubov ako každodenná rutina

Pokiaľ si chceme žiarivo biely úsmev zachovať dlhodobo, musí sa samozrejme procedúra bielenia pravidelne opakovať. Ako často, tak to už závisí od vašej genetiky, životosprávy, starostlivosti zuby a ďalších faktorov. Bielenie zubov by sa tak malo stať rovnakou rutinou, ako sa nám stalo samotné čistenie zubov. Domáci spôsob bielenia teda nielenže menej zaťažuje naše peňaženky, ale predovšetkým dosahuje minimálne rovnaký efekt, ktorý by ste získali pri profesionálnom bielení zubov. Na záver je teda nutné dodať, že biely chrup pôsobí nielen esteticky, ale prezradí veľa o nás samotných. Človek s dokonale bielym chrupom vyzerá nie len zdravšie, ale priznajme si, že i príjemnejšie. Pokiaľ chcete urobiť dobrý dojem na svoje okolie, spolupracovníkov alebo partnerov, musí sa stať bielenie zubov vašou rutinou.

 

 

KÚPIŤ Bieliace pásiky na zuby Cougar DeLuxe


 


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop